Скъсана дига на шламохранилище доведе до евакуация на жителите на няколко блока в пернишкия квартал "Калкас". Около 30 души са евакуирани.
Водата тече в деретата, стигнала е почти до пункта за технически прегледи на КАТ.
Районът е отцепен. На място има много техника. Карат се камъни, за да се запуши дигата.
Буквално половината град е блокиран.

Шламохранилището е собственост на ТЕЦ "Република", депото съхранява милиони тонове отпадък от дейността на топлоцентралата.
Районът е отцепен, а хората са предупредени. Засега няма информация за пострадали къщи.
На мястото, където е скъсаната дига, са министърът на вътрешните работи Младен Маринов и министърът на икономиката Емил Караниколов.
Ситуацията е овладяна и няма опасност за хората.



Иван Демерджиев за „Баба Алино“: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Банско събира световния елит на дигиталните номади и засилва туризма извън сезона
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си