Филип Курашов и Чикаго Блекхоукс пречупиха Вегас Голдън Найтс в края

Вегас допусна първи гол от пауърплей като домакин от началото на редовния сезон в НХЛ

Чикаго Блекхоукс
12:39, 28.10.2023
Чете се за: 03:32 мин.

Филип Курашов вкара при числено предимство в продължението и Чикаго Блекхоукс спечели с 4:3 срещу Вегас Голдън Найтс в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), нанасяйки първо поражение на шампионите за сезона.

Чикаго получи предимство след нарушение на Уилям Карлсон срещу Конър Бедард, а Курашов се възползва с победно попадение срещу Ейдин Хил. Така Вегас допусна първи гол от пауърплей като домакин от началото на редовния сезон в НХЛ.

Бедард, Райън Донато и Тейлър Редиш също се разписаха за Блекхоукс, които бяха с три поредни загуби и общо пет в шест мача. Петерж Мразек помогна за успеха с 18 спасявания на вратата на Чикаго.

Вегас започна новата състезателна година със седем поредни победи и направи най-добрия старт за шампион в историята на НХЛ. Тази нощ за Голдън Найтс се разписаха Карлсон, Павел Дорофейев и Шей Тиодор, а Хил спаси 20 удара.

Дрю Даути вкара втория си гол 1:59 минути преди финалната сирена и Лос Анджелис Кингс спечели с 5:4 срещу Аризона Койотис в друг мач в петък вечер. Майки Андерсън, Куинтън Байфийлд и Анже Копитар също бяха точни за победителите.

Ерик Хаула също вкара два гола, а неговият отбор Ню Джърси Девилс също спечели с 5:4 срещу Бъфало Сейбърс. Той записа победното попадение 14:17 минути след началото на последната третина и по-рано заби шайба при числено изоставане, а освен него точни бяха Джак Хюз, Йеспер Брат и Алекс Холц.

Йон Карлсон вкара победния гол при дузпите и Вашингтон Кепитълс надви Минесота Уайлд с 3:2. Дилан Стром и Том Уилсън бяха точни в редовното време за столичани, които записаха втора поредна победа в Лигата.

Теуво Теравайнен отбеляза хеттрик при успех на Каролина Хърикейнс с 3:0 срещу Сан Хосе Шаркс. Той се разписа на два пъти в първата част и заби трета шайба в последната, а Анти Раанта отрази 20 удара за шътаута.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Лас Вегас - Чикаго - 3:4
Каролина- Сан Хосе - 3:0
Ню Джърси - Бъфало - 5:4
Вашингтон - Минесота - 3:2 след дузпи
Аризона - Лос Анджелис - 4:5
Ванкувър - Сейнт Луис - 5:0