Флорида намали изоставането си във финала за купа "Стенли"

флорида намали изоставането финала купа стенли
08:21, 09.06.2023
Чете се за: 01:17 мин.

С гол на Картър Верхег 4:27 минути след началото на продължението Флорида Пантърс победи с 3:2 Вегас Голдън Найтс във финала за купа "Стенли".

По този начин "пантерите" намалила на 1:2 победи изоставането си в серията.

Ключов гол за домакините реализира и техният лидер Матю Ткачук, който изравни за 2:2 само 2:13 минути преди изтичане на редовните 60 минути.

Преди това Флорида поведе с точен изстрел на Брендън Монтур още в петата минута на мача, но гостите от Лас Вегас обърнаха с попадения на Марк Стоун и Джонатан Маршесо при числено превъзходство на леда в края първата и края на втората третина.

Следващият мач от серията е в нощта на събота срещу неделя, а домакин отново е тимът на Флорида.

Пендаровски положи цветя на паметник на младежи, убити по думите му от "българския фашистки окупатор"
Ваня Кастрева: Резултатите от матурите са удовлетворяващи за професионалната гилдия в София