Франция е на една точка от класиране за четвъртфиналите на Евро 2023 за младежи

от Вяра Илиева
08:28, 26.06.2023
Чете се за: 02:27 мин.
франция спечели мегасблъсъка италия отлично начало евро 2023 футбол младежи

Франция победи Норвегия с 1:0 във втория си мач на еврофиналите по футбол за младежи до 21 години, които се провеждат в Румъния и Грузия.

Футболистът на Кристъл Палас Майкъл Олисе отбеляза единствения гол за "петлите" в 57-ата минута, за да помогне на своя отбор да запише втора поредна победа и да се изкачи на върха в група D с актив от 6 точки. Възползвайки се от дългата си скамейка, треньорът Силвен Рипол направи седем промени в стартовия състав, който победи Италия с 2:1 в първия мач от първенството.

Майкъл Олисе пропусна изгодна възможност да удвои за „петлите“ в 64-ата минута. Ели Уахи също не успя да увеличи преднината на французите в 79-ата минута, пропуск направи и Амин Гуири в третата минута на добавеното време.

Франция се нуждае само от една точка в последния си двубой от груповата фаза срещу Швейцария в Клуж-Напока на 28 юни, за да се класира за четвъртфиналите на европейското първенство.

Второто място заема тимът на Италия, който стартира шампионата със загуба от Франция, но пък снощи успя да победи отбора на Швейцария с 3:2, и да остави шансовете си за класиране напред живи.

След като спечели първата си среща срещу Норвегия с 2:1 и загуби втория си двубой от Италия в трилър с пет гола, отборът на Швейцария пък заема третата позиция в група D.

Норвегия остават на дъното в подреждането в групата без точков актив.

В последните срещи от групата Франция ще се изправи срещу Швейцария, а норвежците ще играят с Италия на 28 юни.

Всички резултати и информация за мачовете от Евро 2023 за младежи, които БНТ 3 излъчва на живо може да видите ТУК.

Меглена Кунева за ситуацията в Русия: Няма как да има демокрация без опозиция
Таекуондистът Калоян Бинев загуби срещата за бронзовия медал на Европейските игри