Франция се класира на полуфинал на Евробаскет след успех над Италия след продължение

италия франция
20:17, 14.09.2022
6615
Чете се за: 02:17 мин.

Франция победи Италия с 93:85 точки в третия 1/4-финален сблъсък от Европейското първенство по баскетбол, игран в зала "Мерцедес-Бенц Арена" в Берлин.

Французите започнаха срещата далеч по-убедително, като отвориха двуцифрена разлика още в края на първата четвърт при резултат 27:17. Най-голямата преднина за “петлите” дойде през втората част, когато те поведоха с 11 пункта.

Макар да изоставаха със 7 точки на почивката, възпитаниците на Джамарко Поцеко реализираха цели 31 точки през третата част, за да осъществят обрат. Италианците отбелязаха 12 поредни точки.

В заключителните десет минути от срещата италианците поддържаха минимална преднина, преди заключителните минути. Силен финален спринт на играчите на Венсан Коле им помогна да изравнят резултата 5.2 секунди преди края на редовното време с кош на Тома Йортел. "Петлите" стопиха изоставане от 8 точки.

В продължението Руди Гобер и компания бяха два пъти по-резултатни от своите съперници - 16:8. По-хладнокръвната игра в преден план класира "белите" за полуфиналите, където са още Германия и Испания. Германците се наложиха над Гърция със 107:96, а испанците надвиха Финландия със 100:90. На полуфиналите Франция ще срещне победителя от двубоя между Словения и Полша.

Другия четвъртфинален мач Словения - Полша ще можете да наблюдавате на живо по БНТ 3 от 21:15 часа. Рефер на очакваното поредно шоу на Лука Дончич и компания ще е Мартин Хорозов.

Близки търсят истината за смъртта на младо момче, блъснато в София
Още разкрития за "полицейския чадър": Георги Семерджиев два пъти е бягал след задържане