Четири победи от четири мача за гърците.

Национален отбор по футбол на Гърция
08:03, 14.10.2024
Чете се за: 01:32 мин.

В група 2 на Лига "В" от Лигата на нациите Гърция запази максималния си актив след победа с 2:0 над Ирландия и вече има 12 точки, с три повече от втория Англия.

На "Йоргос Карайскакис" в Пирея Анастасиос Бакасетас даде преднина на гърците в началото на второто полувреме. В добавеното време на мача Петрос Манталос покачи на 2:0, а с това и оформи крайния резултат.

За гостите от Ирландия загубата бе трета в четири мача и те остават на предпоследното трето място с 3 точки и без никакви надежди за първата позиция.

В друг мач от Лига "В" Австрия разгроми Норвегия с 5:1.

В последния късен мач от програмата Фарьорските острови и Латвия приключиха при 1:1 в мач от група 4 на Лига "С".

В Торшавн Ханус Сьоренсен даде преднина на домакините в 40-ата минута, но 69-ата Латвия изравни чрез влезлия като резерва три минути преди това Дарио Ситс.

След равенството Латвия остава на трето място в групата с 4 точки и само с теоретични шансове да задмине лидера Република Северна Македония, който е с 10. Фарьорските острови са на последното място с 3 точки и могат да се борят максимум за второто място, което за момента се окупира от Армения с 4 точки.

Съдът гледа мярката на бившата шефка на агенция "Митници"