Гледайте финалите на Световната купа по модерен петобой в София по БНТ 3

ралица митева класира полуфиналите световната купа петобой софия
12:58, 13.05.2023
5558

Конен спорт, фехтовка, плуване, стрелба, бягане - пет спорта, които изграждат супер атлети.

Състезание, което изисква много качества и устойчивост. 90 минути напрегната надпревара, изпълнена с драма и неочаквани обрати, а победителят може да бъде само един.

Елитът на модерния петобой е в София, а българин ще спори за отличията.

Тодор Михалев завърши на първо място в първия полуфинал и намери място във финала днес.

Бурно аплодиран от публиката Михалев стартира от първата позиция вчера след като беше временен лидер след първите две дисциплини - фехтовка и плуване. Отлични четири стрелби и бягане 5 х 600 метра му отредиха заслужено първото място и класиране за големия финал утре. Другият ни българин Денис Колев не успя да прескочи полуфиналите, но въпреки това остави отлични впечатления с представянето си. Както е известно, в четвъртък също до полуфиналите при жените достигна Ралица Митева.

Световната купа в София е квалификация за Олимпиадата в Париж през 2024 година.

Гледайте по БНТ 3 Световната купа по модерен петобой - финалите на мъжете са в събота от 18.10 ч., а в неделя от 18.15 часа ще ви покажем смесената щафета!