Гледайте приятелската среща България - Иран на 7 септември (четвъртък) по БНТ 3 и на bntsport.bg

Не пропускайте контролата България - Иран на 7 септември (четвъртък) от 19:00 часа НА ЖИВО в ефира на БНТ 3 и онлайн на bntsport.bg! Студийната ни програма стартира в 18:30 ч.

гледайте приятелската среща българия иран септември бнт bntsportbg
Снимка: startphoto.bg
07:30, 06.09.2023

Българският национален отбор по футбол приема Иран в приятелска среща на стадион "Христо Ботев" в Пловдив на 7 септември (четвъртък)от 19:00 часа.

В родния ни тим продължава процес от подмладяване на състава, а този път сред избраниците на селекционера Младен Кръстаич личат някои нови имена начело с родения в Германия Лукас Петков, който се очаква да направи своя дебют за "лъвовете".

Противниците ни от Иран пък участваха на последното световно първенство в Катар, където в груповата фаза победиха състава на Уелс, но загуби срещу Англия и Иран оставиха персите извън фазата на елиминациите.

До този момент историята помни един единствен случай, в който "трикольорите" са се изправяли срещу страната от Близкия изток, а това се случва през 1978-а година, когато отново в приятелската среща двата отбора завършват наравно 1:1 в Техеран.

Двубоят на "Колежа" идния четвъртък пък е отличен шанс за България да натрупа и допълнително самочувствие преди гостуването на Черна гора на 10 септември (неделя) в мач от квалификациите за Евро 2024.

Александър Джартов: Над 130 души са били евакуирани от наводнените райони
Спасена от водната стихия на къмпинг "Арапя": Преживяхме огромен кошмар, молехме се да останем живи