ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Глобиха "Алибаба" за злоупотреба с монопол

Чете се за: 00:52 мин.
Икономика
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Китайските власти глобиха интернет-гиганта "Алибаба" с равностойността на 2 милиарда и 78 милиона долара за злоупотреба с монополно положение.

      Китайската компания за електронна търговия определи решението като правилно. Тя обеща да вземе мерки чрез иновации и развитие за по-отговорна търговска политика.

      Размерът на глобата за нарушение на антимонополното законодателство е 4% от продажбите на "Алибаба" за 2019 г. в Китай, които възлизат на близо 70 милиарда долара.

      Според заключенията на регулаторните органи компанията е принуждавала потребителите да ползват нейните услуги "без право на избор". Тази практика се е отразила негативно на конкурентната среда на китайския пазар на електронна търговия, заключават китайските власти.

      Свързани статии:

      Създателят на компанията за електронна търговия Алибаба се пенсионира
      Създателят на компанията за електронна търговия "Алибаба" се пенсионира
      Един от най-богатите хора в света - създателят на компанията за електронна търговия "Алибаба", обяви, че се пенсионира. Според класацията на Форбс Джак Ма е третият най-заможен китаец. Личното му състояние се оценява на 36,5 млрд. долара.
      Чете се за: 00:26 мин.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?