Съвместната комисия по историческите въпроси между България и Северна Македония заседава за първи път след година прекъсване.
В Скопие учените се събират, за да преодолеят застоя в работата си около Гоце Делчев, периода на Втората световна война и за да предложат компромисни формулировки на политиците от двете страни.
Вицепремиерът Буяр Османи заяви, че София и Скопие са се договорили за общо честване на Кирил и Методий и всяка промяна би била отстъпление от Договора.
Изказването му е на фона на гласуваното на първо четене решение в българския Парламент 24 май да бъде преименуван на Ден на българската писменост, просвета и култура.
Премиерът Зоран Заев заяви, че първата му визита след сформирането на втория си кабинет ще бъде именно в София за среща с Бойко Борисов.
Отношенията Сърбия - Черна гора: Напрежение около посещението на сръбския президент Вучич в Тиват
Тонино Пицула: Ако Сърбия иска да е част от ЕС, то трябва да се съобразява с Брюксел
Плодовете и зеленчуците поевтиняват на борсите, цените на храните тръгнаха надолу
Мъж и жена са в болница след тежка верижна катастрофа край Лясковец (СНИМКИ)