Спортният сезон за десетки деца и младежи от Асеновград започна под течащия покрив на местната зала "Асеновец".
Базата е открита през 1996 г. и оттогава не е правен основен ремонт, въпреки че спортните клубове не веднъж са подавали сигнали за лошото ѝ състояние.
Над 300 деца практикуват пет вида спорт в залата през зимния сезон. Проблемът с течащия покрив е от 4-5 години и въпреки многократните опити, решение няма.
Стига се дотам, че когато вали дъжд или сняг, в помещението се получава гьол и спорните занятия спират.
При всеки сигнал от клуба, общината се е отзовавала. Няма да оставим нещата така и ще потърсим решение на проблема. Средствата за спорт са осигурени, дават се, категорични са пред БНТ от общинската власт.
Репортер: Николай Райшинов
Бурният вятър отнесе покрива на църквата в санданското село Ласкарево (СНИМКИ)
След 12-часова блокада: Възстановено е движението на влаковете по Подбалканската линия между гарите Гурково и Твърдица
Специализиран екип от Сухопътните войски унищожи невзривена ръчна граната, открита в Плевен
С тостер, яйца и хляб пред енергото: Протест във Враца заради липсата на ток по празниците
Бурният вятър отнесе покрива на църквата в санданското село Ласкарево (СНИМКИ)
Тръмп смята, че мирът е близо, но териториалният спор остава нерешен