Гол от дузпа на Кол Палмър донесе трите точки на Челси срещу Фулъм

16:36, 13.01.2024
гол дузпа кол палмър донесе точки челси фулъм

Отборът на Челси записа третата си последователна победа във Висшата лига, надигравайки с минималното 1:0 у дома състава на Фулъм в среща от 21-ия кръг на първенството.

В дербито на Западен Лондон единственото попадение на "Стамфорд Бридж" падна в добавеното време на първата част, когато Кол Палмър реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Рахийм Стърлинг.

След почивката и двата състава имаха своите шансове да стигнат до гол, като в 73-ата минута Раул Хименес от тима на "котиджърс" се озова на изгона позиция, но ударът му бе отразен от стража Джордже Петрович.

Десетина минути по-късно пък изстрел на Конър Галахър се отби от страничната греда, но в крайна сметка до края гол така и не падна и крехката преднина на момчетата на Маурисио Почетино оцеля.

По този начин Челси за пръв път през този сезон стигна до трети пореден успех във Висшата лига и с актив от 31 точки временно се изкачи до 9-ата позиция, изпреварвайки Манчестър Юнайтед и Нюкасъл.

В същото време Фулъм остава на 13-ата позиция с 24 пункта, като за играчите на Марко Силва днешната загуба бе четвърта в последните им пет мача в първенството.

Кризата в Червено море: Негативно отражение върху световната икономика