Голдън Стейт поведе с 2-0 в серията срещу Далас

11:26, 21.05.2022
голдън стейт поведе серията далас

Отборът на Голдън Стейт Уориърс надигра със 126:117 Далас Маверикс и по този начин поведе с 2-0 победи във финалите на Западната конференция.

В своята зала "Чейс Сентър" в Сан Франциско мачът започна трудно за "воините", които в първите две четвъртини отстъпваха като игра на своя противник, като в един момент дори гостите от Далас съумяха да отворят разлика от 19 точки при 48:67.

С много силна игра в третата част обаче Стеф Къри и компания почти напълно заличиха пасива си, а в решителните 12 минути оформиха и пълни обрат.

Именно голямата звезда на Уориърс Къри стана най-резултатен за успеха с 32 точки, а Джордан Пуул добави 23. Кевън Лууни пък се отчете с "дабъл-дабъл" за успеха с 21 пункта и 12 борби.

За Далас Маверикс Лука Дончич беше на обичайното си високо ниво, забивайки 42 точки, а Джейлън Брънсън завърши с 31, но дори тяхното представяне не успя да спаси "маврите" от втора поредна загуба във финала на Западната конференция.

Серията продължава с две срещи в "Американ Еърлайнс Сентър" в Далас на 22 и 24 май.

МВР: Предотвратени са над 34 000 опита за незаконно влизане в България от началото на 2022 г.