Двата домакина оформиха финалното каре на глобалния форум.
Отборът на Дания се наложи над фаворита Канада с 2:1 (0:0, 0:0, 2:1) на четвъртфиналите на световното първенство по хокей на лед в Хернинг.
Първите две части завършиха без голове, а в третата Тревис Сайнхайм изведе Канада напред в резултата. По всичко личеше, че "кленовите листа" са си осигурили място в Топ 4, но с късни голове в последните две минути и половина на Николай Елерс и Ник Олесен домакините направиха пълен обрат.
Така Канада остава без медали на второ поредно световно първенство, като преди година тимът загуби малкия финал от Швеция с 2:4. Канадците са рекордьори по отличия от първенства на планетата с 28. Този път не успяха да помогнат на отбора и трикратният носител на Купа "Стенли" Сидни Кросби, избраният за Най-полезен играч през този сезон в НХЛ Нейтън Маккинън и първият избор в Драфта от 2024 Маклин Селебрини.
В полуфиналите Дания ще се изправи срещу тима на Швейцария.
В последния четвъртфинал другият домакин Швеция надигра Чехия с 5:2 (3:0, 1:1, 1:1). Така чехите не могат да защитават титлата си, спечелена през миналата година с победа на финала над Швейцария с 2:0.

Шведите изковаха успеха си в първата третина с попадения на Лео Карлсон и две на Лукас Раймонд. Останалите части бяха равностойни, като за скандинавците се разписаха отново Карлсон и Филип Форсберг, а за чехите точни бяха Роман Червенка и Михаел Спачек.
На полуфинала Швеция ще срещне тима на САЩ.
Президентът Йотова ще връчи днес мандат за съставяне на служебно правителство на Андрей Гюров
Зеленски отхвърли твърденията на "Файненшъл таймс", че готви избори в Украйна