ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Горанов: Васил Божков не е получавал привилегировано третиране от нито един държавен орган

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:18 мин.
Политика
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност 0:00
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Васил Божков не е получавал привилегировано третиране от нито един държавен орган. Позицията на г-н Божков цели дискредитиране на представители на правителството, включително на министър-председателя, и тя е необоснована. Това заяви министърът на финансите Владислав Горанов в началото на извънреден брифинг, след като правителството обсъди проекта за държавните бензиностанции.

      По думите на финансовия министър, бизнесменът, който е в Дубай и срещу когото прокуратурата повдигна 11 обвинения, не е получавал привилегировано третиране от нито един държавен орган.

      Владислав Горанов коментира темата, която по думите му е предмет на политически спекулации и която е опит за внушение, че правителството е увредило нечии интереси, свързани с бизнес отношения.

      Министър Горанов заяви:

      "Имах възможност преди две седмици, при първата изява на г-н Божков, да коментирам, че и аз в качеството си на министър, вероятно и други колеги министри ще го потвърдят, сме поддържали добри работни контакти с всички хора, които искат да коментират бизнес средата в страната. Разговорите, които сме имали, винаги са били как да се подобри бизнес средата, дори това да е било свързано с намаления на данък добавена стойност - нещо, което аз не подкрепям и продължавам да съм с резерви. Опитът за внушение, че един или друг политик се е месил в бизнес отношенията между партньорите на г-н Божков или други договорни партньори на г-н Божков от медии, е опит за пренасяна на вина към правителството за действия и бездействия от страна на организаторите на хазартни игри. Единственият извод, който може да се направи в случая, е че позицията на г-н Божков цели дискредитиране на представители на правителството, в това число на министър-председателя и тя е според мен е необоснована, защото бизнес отношенията между г-н Божков и г-н Домусчиев си е само тяхна тема".

      Васил Божков публикува днес във фейсбук паметна записка от среща с бизнесмена Кирил Домусчиев. Хазартният бос твърди, че срещата е била под натиска на премиера Бойко Борисов и финансовия министър Владислав Горанов.

      Според Горанов Божков е изпаднал в неприятната ситуация да дава отчет на държавното обвинение.

      Горанов увери, че фактическата истина ще бъде установена в хода на досъдебното производство.

      "Не си представям, че държавата се занимава с изземване на бизнеси или с толерирането на един бизнес или друг", каза той.

      Ако някой има претенции, трябва да ги подкрепи с доказателства, в противен случай правителството става заложници на спорове между различни бизнес субекти.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?