Граждански организации от протестите внесоха в деловодството на Народното събрание искане за диалог с всички парламентарни групи. Според тях липсата на чуваемост е пагубно за стабилността на държавата.
Заявяват категорично, че са против проявите на агресия - както от протестиращите, така и от полицията. Опасяват се, че ситуацията сега може да отвори тежка рана в обществото и да доведе до гражданска война. Протестиращите очакват отговор от депутатите.
"Призоваваме всички депутати да намерят достойнство и смелост да се срещнат с нас, за да им представим нашата гледна точка и нашите искания и да постигнем конструктивно решение за помиряване на народа", заяви Никола Вапцаров от "Изправи се.БГ".
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата