Хебър приема Лудогорец в полуфинален реванш за Купата на България

Шампионът на България има преднина от четири гола след първата среща

лудогорец победи хебър последния мач тия кръг първа лига
11:29, 02.05.2024

На 2 май, четвъртък, от 18:45 часа на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик Хебър посреща Лудогорец във втори полуфинал за Купата на България. Това ще бъде трета поредна среща между двата съперника в рамките на по-малко от месец.

Хебър ще посрещне Лудогорец в Пазарджик за втори път в рамките на месец, но сега мачът е от турнира за Купата на България. Резултатът от първия полуфинал в Разград (0:4) не предполага изненади.

Заради натрупани картони срещата ще пропуснат Атанас Кабов, Мартин Михайлов, Божидар Пенчев и Шейх Диаманка. Георги Дерменджиев ще съхрани голяма част от титулярите и се очаква повече българи да намерят място в стартовата единадесеторка. Сред тях ще бъдат и Ивайло Чочев и Спас Делев.

В исторически план за първенство мачовете между двата отбора са 9 като в 7 от тях победата е за тима от Разград, а в 2 за Хебър с голова разлика 23:8. Равенства между двата отбора не са записани.

Мачът между Лудогорец и Хебър от полуфинала за Купата на България ще бъде ръководен от Георги Гинчев.