Хокейните национали до 18 години започнаха със загуба участието си на Световното първенство в Дивизия II

08:54, 22.03.2022
Чете се за: 01:07 мин.
хокейните национали години започнаха загуба участието световното първенство дивизия
Снимка: БФ Хокей на Лед

Националният отбор на България по хокей на лед за юноши до 18 години започна с тежка загуба участието си на Световното първенство в Дивизия II, което се провежда в "Зимния дворец" в София.

Младите "лъвове" отстъпиха с 1:8 (1:3, 0:3, 0:2) на връстниците си от Нидерландия.

Гостите откриха резултата само три минути след началото на срещата, но за щастие българите реагираха почти мигновено и в 6-та минута стигнаха до равенството чрез попадение на Денис Пейчев.

Това обаче беше последният позитивен момент за българския тим, който до края на срещата допусна седем безответни попадения, които фиксираха и крайния резултат 1:8.

В другия двубой от групата отборът на Хърватия надигра с 5:0 състава на Испания.

Тази вечер предстои да се изиграят следващите мачове от групата, в които Хърватия ще се изправи срещу Нидерландия, а България ще срещне Испания.

Шефът на комисията по стокови борси: Храните са поскъпнали с 19,5% за година, не се презапасявайте
Мирослава Петрова, ПП: Плажът "Корал" ще бъде обявен за защитена морска територия