Медици от Велико Търново излязоха на протест заради ниското заплащане и липсата на кадри.
Хората не могат да говорят спокойно за проблемите си, а протестът им вероятно ще бъде един от редица предстоящи в цялата страна.
Някои от лекарите в областната болница във Велико Търново работят по две, дори три смени без почивка. 10 общини разчитат на лечебното заведение, но там непрекъснато има отлив на кадри.
Д-р Мая Попова е лекар в болницата от 35 години и разказва, че хората напускат, защото условията са много тежки.
"Работим на първа линия, изпълняваме социални длъжности. Пътеките са абсолютно недофинансирани. Никъде не е остойностява в тези пътеки, независимо какво говори НЗОК, допълнително заплащане на труда. нито на санитаря, нито на медицинската сестра, нито на лекаря трудът е заплатен", казва тя.
Вижте повече в прякото включване на Зорница Илиева
Гледайте още теми от "Говори сега"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Флорентински монаси откриха рецепта за напитка, смятана за предшественик на безалкохолното
Предлагат подготвителен клас преди първи клас за деца, които не владеят добре български език
Назначиха нов временно изпълняващ длъжността директор на болницата в Силистра
Демерджиев: Има заподозрени за убийството на бизнесмена Владимир Янков в Банкя
Кризата с мигранти в Сеута: Българинът Данаил Алеков с разказ за ситуацията на място