Българският износ за Обединените арабски емирства е двойно по-голям от вноса към страната ни.
Това посочи икономическият министър Никола Стоянов по време на откриването на бизнес форум, организиран от Търговската камара на Абу Даби по време на посещението на българската делегация, водена от президента Румен Радев. 15 български фирми и 30 местни компании взеха участие в изложението.
По думите на Стоянов за първото полугодие на годината търговията между двете страни е нараснала с 18%. Инвестициите на Обединените арабски емирства обаче за миналата година възлизат на едва 3 милиона евро, заради което в момента се работи по приключване на преговорите за подписване на споразумение, което ще насърчи взаимните инвестиции.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско