Старши треньорът на Черно море определи спечелената точка в гостуването на Левски като "много важна"
Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев похвали футболистите си за старанието им при равенството 0:0 с Левски.
Резултатът от двубоя в София гарантира на "моряците", че ще завършат поне на трето място в класирането и дори при най-лошия сценарий ще бъдат домакини на плейоф за участие в европейските турнири.
"Във футбола винаги може да спечелиш, но това не се получава винаги. Имахме две-три ситуации, особено последната, в която техният вратар се намеси отлично. Във футболно отношение не изиграхме най-добрия мач, защото твърде лесно губехме топката. Но не мога да не бъда доволен от старанието на всички в дефанзивен план. Ние се опитваме да се преборим за второто място в крайното класиране и за нас тази точка е много важна", каза Илиев.
Срещата започна с почти 15-минутно закъснение, заради протест на домакински фенове.
"Това, което се случи преди мача с навлизането на феновете на терена, е изключително неприятно. Освен това имахме пауза от две седмици, което мисля, че ни се отрази негативно. Надявам се бързо да влезем в ритъм, защото следващият ни мач (домакинство срещу Лудогорец) е много важен. Досега сме загубили четири мача за целия сезон и няма как да не оценя, че футболистите в тима се раздават във всяка среща на 100%, дори и да не играят винаги футбола, който искам да показваме. От предстоящия мач очаквам да подходим сериозно и се надявам да играем по начина, по който можем най-добре. Имаме яснота за селекцията, говори се с ръководството, но когато всичко е готово, ще обявим новини", завърши наставникът.
Футболистът на Лудогорец Дерой Дуарте беше избран за играч на мача за Кабо Верде срещу Саудитска Арабия
Програма на БНТ за излъчването на мачовете от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"