Илия Груев бе титуляр при домакинска загуба на Вердер от Унион Берлин

08:08, 26.01.2023
Чете се за: 02:10 мин.
вердер надви шалкe дома груев контузия

Унион Берлин победи Вердер Бремен с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Българският национал Илия Груев бе титуляр и игра 88 минути за Вердер.

Домакините поведоха в 14-ата минута на "Везерщадион" в Бремен. Амос Пипер засече с глава центриране на Марвин Дукш от пряк свободен удар.

Гостите обаче изравниха само 4 минути по-късно. Столичани наложиха висока преса и откраднаха топката от противниковите футболисти. Яник Хаберер изпрати топката в опразнената врата.

Играчите на Оле Вернер имаха добра възможност да си върнат преднината, но Леонардо Битенкур стреля в лявата греда.

Точно преди паузата гол на Шералдо Бекер бе отменен след намесата на ВАР заради игра с ръка в хода на нападението.

След почивката възпитаниците на Урс Фишер осъществиха пълен обрат. Кевин Беренс засече с глава центриране от ъглов удар на Йосип Юранович и оформи крайния резултат.

Унион Берлин постигна своята 50-а шампионатна победа в 119 мача (31 равенства и 38 загуби). Тимът постигна 50-ата си победа във Втора Бундеслига след 153 мача.

Унион Берлин заема втората позиция в класирането с актив от 33 точки, с 3 по-малко от лидера Байерн Мюнхен. Вердер се намира на 11-ото място в подреждането с 21 пункта.