Илия Груев резерва при класически успех на Лийдс в Чемпиъншип

19:38, 01.01.2024
илия груев младши нашата задача изиграем важния мач
Снимка: startphoto.bg

Българският национал Илия Груев остана неизползвана резерва при успеха на неговия Лийдс с класическото 3:0 у дома срещу Бирмингам в мач от 26-ия кръг на Чемпиъншип.

Това сложи край на серията на Груев, който взе участие във всеки един от последните три двубоя на своя тим, като преди няколко дни дори за пръв път записа пълни 90 минути при поражението от Уест Бромич Албиън.И

В първия ден от новата година обаче Лийдс се върна на правилния път, като на "Елън Роуд" домакините имаха пълен контрол в хода на срещата, който даде резултат в края на първото полувреме, когато попадения на Патрик Бамфорд и Дан Джеймс осигуриха комфортен аванс на домакините на почивката.

През второто полувреме пък точен за крайното 3:0 беше Крисенсио Съмървил, който реализира 12-ия си гол от началото на сезона във второто ниво на футбола в Англия.

С успеха Лийдс събра 48 точки и остана на 4-ото място в подреждането на Чемпиъншип, изоставайки на 4 пункта от 3-ия Саутхямптън.

В същото време тимът на Бирмингам продължава да има сериозни проблеми, като футболистите на Уейн Рууни не успяха да спечелят в пета последователна среща и така заемат 20-а позиция в класирането с 28 точки.

Инспекция в "Лукойл": Проверяват количествата руски петрол