Илия Груев с близо час игра при нов успех на Вердер Бремен

09:06, 08.10.2022
Чете се за: 01:47 мин.
илия груев младши пълни минути вердер бремен втора бундеслига

Българският футболен национал Илия Груев-младши започна като титуляр и изкара близо час на терена при успеха на неговия Вердер Бремен с 2:1 като гост на Хофенхайм в откриващия двубой от 9-ия кръг на Бундеслигата.

За 22-годишния футболист това бе трети пореден мач, в който той започва като титуляр в шампионата, като този път той остана на терена, когато бе заменен от Леонардо Битенкурт.

В края на първата част пък Груев получи и жълт картон за задържане на Кристоф Баумгартнер.

Иначе двубоят започна позитивно за състава на Вердер, който откри резултата в 18-та минута чрез Марвин Дюкш, но в 32-та домакините от Хофенхайм стигнаха до равенството след гол на Мунас Дабур.

Този резултат се задържа до 87-та минута, когато Никлас Фюлкруг донесе трите точки на гостите от Бремен, след като беше точен от дузпа.

По този начин Вердер се изкачи до 4-то място във временното класиране на Бундеслигата с актив от 15 точки, изпреварвайки Хофенхайм, който се смъкна до 6-та позиция с 14 пункта.

Александър Йорданов: Усилието на ГЕРБ-СДС за сформиране на правителство на евроатлантическа основа е правилно
Мика Зайкова, ИТН: Не сме в парламента, защото имаме лошия навик да говорим истината