Илия Груев се завърна сред титулярите на Лийдс при равенството с Хъдърсфийлд

Полузащитникът остана на терена в хода на целия мач

16:33, 02.03.2024
илия груев младши нашата задача изиграем важния мач
Снимка: startphoto.bg

Двубоят между Хъдърсфийлд и Лийдс от 35-ия кръг на Чемпиъншип завърши при резултат 1:1.

Българският национал Илия Груев се завърна сред титулярите за гостите, след като пропусна загубата от Челси с 2:3 в осминафиналите на Купата на Англия. Полузащитникът остана на терена в хода на целия мач.

"Териерите" изчакваха своя момент в хода на първото полувреме на стадион "Джон Смит" в Хъдърсфийлд и поведоха в добавеното време. Резервата Михал Хелик, който замени контузения Юта Накаяма се разписа от непосредствена близост.

В края на първата част домакините останаха с човек по-малко на терена. Джонатан Хог бе изгонен след втори жълт картон за удар с лакът в лицето на съперников футболист.

След почивката възпитаниците на Даниел Фарке възобновиха равенството с гол на Патрик Бамфорд.

В заключителните минути от срещата йоркшърци бяха близо до пълен обрат, но Крисенсио Самървил стреля в дясната греда.

Лийдс остава на втората позиция в класирането с актив от 73 точки. Хъдърсфийлд заема 19-ото място в подреждането с 38 пункта.

Българските състезателки спечелиха бронз от европейското първенство по спортна стрелба