Илиян Радулов постигна четири поредни победи на турнир в Испания

илиян радулов загуба старта турнира сериите чалънджър барселона
18:08, 01.05.2024

Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис за мъже на клей в Сабадел (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

18-годишният българин се наложи на старта на основната схема над представителя на домакините Икер Рамирес с 6:3, 4:6, 6:3 за два часа и 42 минути игра.

За Радулов това беше четвъртият му пореден успех в надпреварата, след като преди това записа три победи в квалификациите, без да загуби сет.

В спор за място в следващата фаза родният тенисист ще се изправи срещу четвъртия поставен Андреа Коларини Аржентина.

По същото време в надпреварата на двойки Антъни Генов и испанеца Бруно Наваро отпаднаха на четвъртфиналите след загуба от Давид Перес Санс от Испания и Ерик Ваншелбойм от Украйна с 6:2, 2:6, 7:10 за 85 минути игра.

Междувременно Динко Динев приключи участието си в първия кръг на сингъл на турнира в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Българинът, който премина през квалификациите, отстъпи на руснака Руслан Тюкаев с 4:6, 6:3, 5:7 в мач, който продължи близо три часа.

Джордж Лазаров пък претърпя поражение в първия кръг на турнира в Куршумлийска Баня (Сърбия) от поставения под №6 в схемата унгарец Петер Файта с 2:6, 2:6 за 87 минути.