Интер допусна обрат и отстъпи на Сасуоло на "Джузепе Меаца"

23:43, 27.09.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Сасуоло

Сасуоло победи Интер с 2:1 в мач от 6-ия кръг на Серия А. Нерадзурите изгубиха точки за първи път през сезона.

През първото полувреме на стадион "Джузепе Меаца" в Милано гостите бяха близо до гола. Ян Зомер спаси изстрели на Джереми Толян и Недим Байрами.

В добавеното време на първата част възпитаниците на Симоне Индзаги поведоха в резултата. Дензъл Дъмфрис даде аванс на нерадзурите с плътен удар по земя в далечния ъгъл.

След почивката играчите на Алесио Диониси възобновиха равенството. Недим Байрами шутира мощно в близкия ъгъл на Ян Зомер, като топката мина под плонжа му.

Доменико Берарди завърши обрата за Сасуоло в 63-ата минута. Италианецът вкара 8-ия си шампионатен гол във вратата на "синьо-черните" с красиво изпълнение извън наказателното поле.

Интер остава на върха в класирането с актив от 15 пункта, колкото има и втория Милан. Сасуоло се изкачи до 8-ото място в подреждането с 9 точки.