Интер излезе втори в Серия А след лесна домакинска победа над Лече

21:02, 05.03.2023
Чете се за: 01:50 мин.
интер излезе втори серия лесна домакинска победа лече

Отборът на Интер постигна комфортна домакинска победа с 2:0 срещу Лече в двубой от 25-ия кръг на италианската Серия А.

„Нерадзурите“ откриха резултата на стадион „Джузепе Меаца“ в 29-ата минута, когато Дензъл Дъмфрис направи силен индивидуален рейд по левия фланг и подаде успоредно в наказателното поле на гостите към Николо Барела, който задържа, финтира противников бранител и върна топката назад за Хенрих Мхитарян. Арменецът със силен фалцов изстрел от движение прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Владимиро Фалконе.

Домакините удвоиха преднината си шест минути след началото на второто полувреме след нова аситенция на Димфрис. Този път нидерландецът проби по десния фланг и пусна успоредно подаване по земя в пеналтерията на Лече, където Лаутаро Мартинес стреля от статична позиция, пращайки топката в близкия ляв ъгъл на стража Фалконе.

В класирането Интер има събра актив от 50 точки и се изкачи на второто място, на три пункта пред третия Лацио и на цели 15 зад лидера Наполи. Лече заема 15-ото място с 27 точки.