Интер надви десетима от Торино с хеттрик на Маркюз Тюрам мачове

Надападателят е първият французин с хеттрик за тима през новия век.

23:39, 05.10.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Интер Маркюз Тюрам

Интер победи Торино с 3:2 в мач от 7-ия кръг на Серия А. Маркюз Тюрам се отчете с хеттрик за победителите.

В 20-ата минута на стадион "Джузепе Меаца" в Милано гостите останаха с човек по-малко на терена. Първоначално Гийермо Марипан бе санкциониран с жълт картон за грубо нарушение, но след намесата на ВАР бе изгонен.

Само пет минути по-късно домакините се възползваха от численото си преимущество и откриха резултата. Маркюз Тюрам засече с глава центриране в наказателното поле на Алесандро Бастони.

"Нерадзурите" удвоиха преднината си с почти идентичен гол в 36-ата минута. Този път голмайсторът на "черно-сините" се разписа с глава след центриране на Франческо Ачерби.

Преди почивката гостите намалиха изоставането си. Дуван Сапата се озова сам срещу вратаря в наказателното поле и направи резултата 1:2 с удар в далечния ъгъл.

След час игра възпитаниците на Симоне Индзаги възобновиха аванса си от два гола. Тюрам оформи хеттрика си с шут от вътрешността на вратарското поле. С гола си той стана първият французин, който вкарва хеттрик за тима през новия век.

По подобие на първото полувреме футболистите на Паоло Ваноли стигнаха до гол. Резервата Никола Влашич се разписа от дузпа за нарушение на Хакан Чалханоглу.

Интер се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 14 точки. Торина остава на 6-ото място в подреждането с 11 пункта.

Има ли проблем с един от парогенераторите в АЕЦ "Козлодуй"?