Интер надви Сасуоло и се изкачи до третото място в Серия А

09:06, 14.05.2023
Чете се за: 02:07 мин.
Интер Ромелу Лукаку

Интер победи Сасуоло с 4:2 в мач от 35-ия кръг на Серия А. Ромелу Лукаку бе точен на два пъти за нерадзурите.

В началото на двубоя на стадион "Джузепе Меаца" в Милано голове на Доменико Берарди и Хоакин Кореа бяха отменени поради засада.

Все пак в 41-ата минута възпитаниците на Симоне Индзаги откриха резултата. Ромелу Лукаку се разписа с плътен изстрел извън наказателното поле.

След почивката домакините удвоиха аванса си в срещата. Руан Тресолди си отбеляза автогол в опит да пресече удар на Раул Беланова.

Лаутаро Маринес направи резултата 3:0. Аржентинецът стреля извън наказателното поле и след нов злощастен рикошет в крака на Руан Тресолди, топката попадна в противниковата врата.

Матеуш Енрике намали изоставането на гостите.Полузащитникът засече с глава центриране в наказателното поле на Доменико Берарди.

Играчите на Алесио Диониси стигнаха до ново попадение с глава. Давиде Фратези бе непокрит в наказателното поле и засече центриране на Рожерио.

Ромелу Лукаку все пак имаше последната дума в двубоя. Нападателят стреля от малък ъгъл, за да оформи крайния резултат.

От началото на април Интер е отборът спечелил най-много точки (16) и отбелязал най-много оглове (19) в Серия А.

Интер се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 66 точки. Сасуоло остава на 13-ото място в подреждането с 44 пункта.

Заради липсата на кадри: Родният бизнес ще наема персонал от Индия
Французинът Теди Ринер спечели рекордна 11-а световна титла на първенството по джудо в Доха