Сблъсъкът противопостави първите два отбора в класирането

Интер Ювентус
22:56, 04.02.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Интер победи Ювентус с минималното 1:0 в мач от 23-ия кръг на Серия А. Сблъсъкът противопостави първите два отбора в класирането.

През първото полувреме на стадион "Джузепе Меаца" в Милано Федерико Гати си отбеляза автогол. Защитникът изпрати топката в собствената си врата, в опит да пресече подаване във вратарското поле.

След почивката "нерадзурите" търсеха втори гол, с който да затвърдят успеха си, но Хакан Чалханоглу стреля в дясната греда. Николо Барела и Марко Арнаутович също застрашиха противниковата врата, но Войчех Шчесни отрази шутовете им.

Интер остава на върха в подреждането с актив от 57 пункта. Ювентус се намира на второто място с 53 точки.