Интер записа минимален успех в гостуването си на Емполи

15:21, 24.09.2023
Федерико Димарко Интер Лаутаро Мартине

Интер победи Емполи с минималното 1:0 в мач от 5-ия кръг на Серия А. Федерико Димарко отбеляза победното попадение.

През първото полувреме гостите не успяха да подплатят с гол атаките си. Попадение на Маркюз Тюрам бе отменено поради засада.

След почивката възпитаниците на Симоне Индзаги стигнаха до успеха с гол на Федерико Димарко. Бранителят отправи плътен удар извън наказателното поле, за да донесе успеха на тима си.

Симоне Индзаги се превърна в 4-ия мениджър на нерадзурите, който печели 5 поредни двубоя след Антонио Конте, Роберто Манчини и Еленио Ерера. Емполи е първия отбор в италиански елит с 5 поредни поражения без отбелязан гол.

Интер оглавява класирането с пълен актив от 15 пункта. Емполи остава на последното 20-о място в подреждането без точка до момента.