Испания се измъкна срещу Финландия и е на крачка от олимпийската си мечта (видео)

Домакините на квалификацията във Валенсия оцелляха на полуфиналите

00:23, 07.07.2024
Чете се за: 02:40 мин.
испания измъкна финландия крачка олимпийската мечта видео
Снимка: fiba.com

Испанският национален отбор се добра до финала на олимпийския квалификационен турнир във Валенсия. Селекцията на Серджо Скариоло надви Финландия с 81:74 във втория мач от полуфиналите. Във „Фуенте де Сан Луис“ двата отбора сътвориха драматична среща, в която испанците сломиха съпротивата на играчите на Ласи Тулови едва в края.

Така домакините на квалификацията се нуждаят от още една победа, за да си заслужат място на Олимпийските игри в Париж. В спора за квотата „Ла Фурия“ ще играе със състава на Бахамите, който отказа Ливан в ранния мач от Топ 4. Финалът във Валенсия е след по-малко от 24 часа.

Равенството се превърна във водещ фактор в първата част и след нейния край финландците се пребориха за крехка преднина от 3 точки. Испанците не останаха длъжни и загатнаха за своя потенциал през втория период, в който обърнаха хода на събитията в своя полза и на голямата почивка фиксираха 38:30 в своя полза.

„Фуриите“ драпаха със зъби и нокти да съхранят лидерството при подновяването на играта, но „вълците“ показаха, че не се предават за пълен обрат и разлика от 3 точки в края на предпоследната десетка. Драматичните моменти не липсваха и в последната част, като равенството често бе изписвано на таблото. Все пак класата на „Ла Фурия“ си каза последната дума при по-малко от 2 минути до края и оттам връщане нямаше.

Уили Ернангомес се погрижи за ключовата победа на иберийците със своите 28 точки и 5 борби. Лоренцо Браун (7 асистенции) и Сантиаго Алдама (8 овладени под двата ринга топки) реализираха по 15.

Андре Густавсон записа 15 точки за финландците, Микаел Янтунен е с 13 и 9 борби, Едон Максхуни вкара 11 точки.

Литва не даде шанс на Италия и крачи уверено към Париж (ВИДЕО)
Евро 2024: Нидерландия надви Турция и отива на полуфинал