Италианка триумфира на греда в турнира по спортна гимнастика в Париж, Симон Байлс остана без отличие

Втора се нареди световната вицешампионка от 2023 година Янцин Чжоу (Китай).

Аличе Дамато
14:48, 05.08.2024

Италианката Аличе Дамато изненадващо спечели титлата на финала на греда в турнира по спортна гимнастика на Олимпийските игри в Париж.

Двукратната европейска шампионка на този уред Дамато изпълни най-чисто съчетанието си и беше оценена с 14.366 точки.

Втора се нареди световната вицешампионка от 2023 година Янцин Чжоу (Китай) с 14.100 точки.

Бронзовото отличие стана притежание на друга италианка - Манила Еспозито с 14.000 точки.

Голямата звезда Симон Байлс този път остана без медал. Американката, която е бронзова медалистка от Токио 2020, слезе от уреда и с 13.100 точки, остана на пета позиция. Такя та не успя да добави 11-о отличие от олимпийски игри в кариерата си. По-късно тя ще участва на финала на земна гимнастика.

Бразилката Ребека Андраде също направи грешка и завърши четвърта с 13.933 точки.