Италия измъкна победата от Турция в баскетболния турнир "Трентино къп"

09:10, 05.08.2023
Чете се за: 02:50 мин.
италия измъкна победата турция баскетболния турнир трентино къп
Снимка: twitter

Италия се класира за финала на приятелския турнир по баскетбол "Трентино къп", където ще играе с тима на Китай.

Италианците успяха да победят Турция с 90:89 в среща, която се игра в Бормио. Двата отбора не успяха да излъчат победител в редовното време, като завършиха 75:75.

Симоне Фонтекио се отличи с 21 точки за Италия. Николо Мели и Стефано Тонут добавиха по 9. Матео Спаньоло се отчете с 7 точки, като добави 4 асистенции и 3 откраднати топки.

Йомер Юрцевен бе най-резултатен за тима на гостите, като направи дабъл-дабъл – 23 точки и 20 борби. Фуркан Коркмаз отбеляза 16 точки.

По-рано през деня в BLM Group Arena, тимът на Китай воден от Саша Джорджевич победи Кабо Верде с 86:66, за да се класира за финала на "Трентино къп".

И двата национални отбора ще играят на световното първенство по баскетбол. Китай е в група със Сърбия, Пуерто Рико и Южен Судан, докато Кабо Верде ще се изправи срещу Словения, Грузия и Венецуела при първото си участие на първенство на планетата. Шампионатът ще се проведе от 25 август до 10 септември. За първи път в историята мачовете ще се играят в няколко държави. Срещите от груповата фаза ще се състоят в Индонезия, Япония и Филипините, а финалната част в Манила.

В Тампере в друга приятелска среща Финландия измъкна победата от Литва с 81:79. Играчът на Юта Джаз Лаури Марканен бе най-резултатен за литовците, като се разписа с 24 точки.

Лука Дончич бе най-полезен за Словения в приятелски двубой с Гърция, спечелен от южните ни съседи с 88:77. Звездата на Далас Маверикс записа 18 точки, но напусна терена предсрочно в края на втората четвърт, след сблъсък с противниковия център Георгиос Папаянис.

За Гърция се отличи Константинос Митоглу с 18 точки и 14 борби. Янис Андетокумбо не взе участие в мача, тъй като все още не е възстановен от контузия.

Аликанте и Константин Костадинов започнаха със загуба на четвъртфиналите в испанската Leb Oro
12:47, 18.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Спортни новини 18.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 18.05.2024
Гледайте финала на европейското първенство по футбол за девойки до 17 години от 17:50 ч. по БНТ 3
12:05, 18.05.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Българските успехи в Монреал 1976 в поредицата "Истории от Олимпийските игри"
11:50, 18.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Тодор Батков пред БНТ: Не пледирам Сираков да напусне, но той трябва да се разбере с всички фракции
11:28, 18.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Петър и Владимир Величкови в предаването "Аз съм"
11:24, 18.05.2024