Иван Русев с победа и загуба в квалификациите на турнира по бадминтон в Кардиф

Надпреварата е олимпийска квалификация за Париж 2024

Иван Русев
22:08, 28.11.2023

Националът Иван Русев записа победа и загуба в квалификациите на международния турнир по бадминтон в Кардиф (Уелс) с награден фонд 15 хиляди долара. Надпреварата е олимпийска квалификация за Париж 2024.

Българинът победи Сен Томас (Шотландия) с 21:6, 21:10 за 20 минути, след което отстъпи в драматичен мач пред десетия поставен Йоан Барбиери (Франция) с 18:21, 21:19, 26:28 за 73 минути на корта.

При жените Михаела Чепишева претърпя поражение на старта на пресявките от Александра Оприсан (Англия) с 9:21, 19:21 за 27 минути.

Утре на смесени двойки ще играят Илиян Стойнов и Цветина Попиванова срещу четвъртите в схемата швейцарци Мин Фам и Алине Мюлер.

Трикратните европейски шампиони на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева са поставени под номер 1 в основната схема и ще започнат срещу Наташа Ладо и Клой Денис (Англия).

Застрахователни компании избягват да правят застраховки заради климатичните бедствия