СОС прие бюджета на Столична община за 2025 година
След продължало цял ден заседание Столичният общински съвет прие бюджета на Столичната община за 2025 година на стойност близо 2,9 млрд. лева.
От общо 59 общински съветници "за" гласуваха 40, „против“ - 19, "въздържали се" – няма. Бюджетът беше подкрепен от политическите групи на ГЕРБ-СДС, "БСП за България", "Спаси София", "Има такъв народ", Карлос Контрера и независимите общински съветници.
"Кметът не се припознава в него. Ние не се припознаваме в приетия бюджет, защото той беше коригиран в последния момент, абсолютно необосновано и безпринципно. Бяхме свидетели на политическо лицемерие", заяви заместник-кметът на Столичната община по финанси Иван Василев.
"Процедурата по подготовка на бюджета за 2025 година започна още през лятото на 2024. Никога, от 1989 г. групата на БСП не е гласувала бюджет до снощи", каза Василев.
Той добави, че София генерира 43% от БВП на страната, а получава в пъти по-малко.
Четирима непълнолетни са обвинени за нападение над 72-годишен мъж в Стара Загора
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Заради ремонти временно е променено движението по АМ „Тракия“ в областите Стара Загора и Сливен
Един човек е тежко пострадал, още четирима са ранени след катастрофа на пътя Русе - Шумен
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско