Снимка: БОК, Костадин Андонов - StartPhoto
05:11, 02.08.2021
8209
Чете се за: 02:12 мин.

Звездата на родната лека атлетика Ивет Лалова-Колио не успя да сбъдне голямата си олимпийска мечта. Българската спринтьорка отпадна в сериите на 200 метра в Токио. Малко преди това и Инна Ефтимова не успя да постигне достатъчно добър резултат, който да я изпрати в следващия етап.

Ивет Лалова записа лично постижение за сезона от 23.39 секунди, но това не беше достатъчно за полуфиналите. Въпреки това, с участието си днес, тя се превърна в първата българска атлетка, която участва пет пъти на Олимпийски игри.

Лалова финишира на 5-о място в серията, а по регламент се класират първите три спринтьорки, както и трите най-добри губещи времена.

Ивет Лалова има личен рекорд в дисциплината от 22.32 секунди. Националката ни пропусна старта на 100 метра, въпреки че имаше квота за Игрите, за да може да се съсредоточи на 200 метра.

Емоционалната Ивет Лалова: Нямаме нищо обещано, щастлива съм

Ивет Лалова тренира на пълни обороти за Олимпиадата само в рамките на последния месец, след като се наложи преди това да лекува разтежение.

Видео с участието на двете атлетки на 200 метра можете да видите ТУК

Другата ни представителка Инна Ефтимова също не успя да намери място в следващия етап на надпреварата. Тя остана на 1 стотна от своето най-добро постижение за сезона, след като завърши серията с 23.42 секунди. Инна Ефтимова има личен рекорд на 200 метра от 22.94 секунди.

Състезанията по лека атлетика в олимпийската столица можете да гледате в каналите на БНТ, както и в спортната секция на bntnews.bg.