Израел излъга Бразилия в продълженията и стана първият полуфиналист на Мондиала за младежи до 20 години

израел излъга бразилия продълженията стана първият полуфиналист мондиала младежи години
00:02, 04.06.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Израел стана първият полуфиналист на световното първенство по футбол за младежи до 20 години в Аржентина, елиминирайки състава на Бразилия в четвъртфиналите с 3:2 след продължения.

В редовното време двубоят в Сан Хуан завърши при резултат 1:1, след като Маркос Леонардо бе дал аванс на "Селесао" в 56-ата минута, но само четири по-късно Анан Халаили бе изравнил резултата.

На старта на продълженията двата тима си размениха по още едно попадение чрез Матеуш Насименто, който беше точен в 91-ата минута и Хамза Шибли, който реализира две по-късно.

Така се стигна до добавеното време на първото продължение, когато Дор Тургеман реализира победния гол за Израел, изпращайки своя тим в голямата четворка на надпреварата при дебюта му на Мондиал за младежи до 20 години.

В спор за участие на големия финал на 11 юни в Ла Плата израелците ще се изправят срещу победителя от двойката САЩ - Уругвай.

ПСЖ приключи сезона със загуба, Монако остана извън Европа, Нант се спаси за сметка на Оксер (ОБЗОР)