Джейсън Тейтъм вдъхнови Бостън с "трипъл дабъл" за първи успех над Маями в плейофите на Изток

В друга четвъртфинална среща от плейофите на Източната конференция, Милуоки победи Индиана със 109:94.

08:07, 22.04.2024 (обновена)

Бостън Селтикс започна ударно в плейофите в НБА. Баскетболистите на Джо Мазула се наложиха над Маями Хийт след 114:94 в първия четвъртфинален мач от Източната конференция.

Селтикс бяха безпощадни в стрелбата от далечна дистанция – 22/49 срещу 12/37 за „горещите“. Освен това, домакините спечелиха битката под двата ринга, като овладяха общо 44 срещу 34 борби за Хийт.

Вторият мач ще бъде на 25 април (четвъртък) и отново ще се играе в Бостън.

Джейсън Тейтъм вдъхнови „келтите“ със своя първи "трипъл дабъл" в плейофите – 23 точки, 10 борби и 10 асистенции, както и с 8 точни наказателни удара от 8 опита. Дерик Уайт реализира 20 точки и 4 точни стрелби за трите точки, Кристапс Порзингис приключи с 18 точки и 4 тройки, Джейлън Браун завърши със 17 точки и 8 овладени под двата ринга топки.

В отсъствието на Джими Бътлър, който е контузен, Бам Адебайо бе най-резултатен за "горещите" с 24 точки и 6 борби. Делон Райт завърши с 17 точки. Хайме Хакес – младши записа 16.

Деймиън Лилард вкара всичките си 35 точки преди полувремето, а Милуоки победи Индиана със 109:94 в първия си мач от плейофите на Източната конференция. Паскал Сиакам се отличи с 36 точки и 13 борби за Пейсърс.

Индиана прави първо участие в плейофите от 2020 година насам и се стреми да премине първия кръг за първи път от 2014 година.

Крис Мидълтън записа 23 точки и 10 борби за Бъкс, докато Боби Портис добави 15 точки и 11 борби.

Проф. Екатерина Михайлова: Предложението премиерът да поеме поста и на външен министър не е най-доброто
Рязък скок на заболелите от коклюш - очаква ли ни епидемия?