Калин Златков и Анина Цурбриген с по 2 победи на слаломите в Банско

Двамата бяха безгрешни в двете си състезания.

калин златков анина цурбриген победи слаломите банско
17:48, 01.04.2024
Алпийски ски

Националите Калин Златков и Анина Цурбриген записаха по две победи днес в слаломите на ФИС в Банско.

Двамата спечелиха първо слалома за купа „Пирин“, който бе валиден и за финалите на Балканската купа. В него Златков изпревари с 1.47 сек Хю МакАдам (Австралия) и с 1.68 сек неговият сънародник Конър Легет.

При жените Цурбриген завърши първа с 1.73 сек пред Луис Джаксън (Вбр) и с 4.23 сек пред Серен Ялдирим (Тур).

По-късно през деня се проведе и слалома валиден за първенство на Северна Македония.

В него Калин Златков завърши първи на 0.88 сек пред Конър Легет (Австралия) и на 1.20 сек пред Фин-Йорген Тшан (Гер).

Цурбриген отнова бе първа на 0.81 сек пред Луис Джаксън и на 1.99 сек пред Серен Ялдирим.

Участие в състезанията при мъжете взеха 59 алпийци от 19 нации, а при дамите 27 от 10 държави.

Утре стартовете в Банско продължават с гигантския слалом от Държавното първенство, където ще стартира и Алберт Попов.

Българската федерация по художествена гимнастика подписа договор за партньорство с УНИЦЕФ
Ясен е съставът и на момичетата за баскетболния турнир за 14-годишни в Турну Северин