Сасуоло все по-сигурно ще изпадне в Серия Б

каляри победи сасуоло два гола добавеното време
15:48, 19.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Каляри победи с 2:0 като гост Сасуоло в мач от 37-ия кръг на италианското футболно първенство. По този начин състава от Сардиния ще играе в елита и през следващата кампания, докато домакините почти сигурно ще изпаднат в Серия Б.

Кръг преди края Сасуоло има 29 точки, а поне за момента спасителната зона е 32.

През първото полувреме и двата тима заложиха на сигурна игра и чисти точните удари липсваха. Единствено Андреа Пиамонти от Сасуоло пропиля добър шанс, но ударът му с глава не намери целта.

След подновяването на играта Каляри търсеше повече победата и стигна до два безответни гола. Матео Прати откри резултата в 71-ата минута, а Джанлука Лападула реализира дузпа в първата минута на добавеното време.

В последната минута Матеуш Енрике бе изгонен след два бързи жълти картона, заради спор със съдията.

Нейтън Флеър и Малина Иванова станаха шампиони на Маратона на приятелството в Плевен
Отборът на регион София победи Бургас в последния мач от "Турнира на талантите" на БФС