Каляри се измъкна от последното място след драма с Парма

Първи успех за "червено-сините" през сезона

08:57, 01.10.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Каляри се измъкна от последното място в италианското първенство по футбол, след като постигна трудна победа с 3:2 като гост на Парма в последен мач от шестия кръг. За "червено-сините" това бе първи успех за сезона, който ги придвижи над чертата на изпадащите с пет точки.

Гостите от Каляри натиснаха от началото и заслужено взеха преднина в 34-ата минута. Защитата на Парма не успя да изчисти центриране и крилото Зито Лувумбо подаде към Надир Зортеа, който бе точен с глава за 1:0. Парма обаче изравни след час игра, когато Денис Ман се възползва от асистенция на Уойо Кулибали и вкара за 1:1.

Румънският халф Ръзван Марин замени Лувумбо в 73-та минута и две по-късно даде отново преднина на Каляри, но бразилецът Ернани върна попадението от дузпа в 87-та минута. Само 60 секунди по-късно обаче Роберто Пиколи заби последното попадение, оформяйки крайното 3:2 в полза на Каляри.

Поражението остави Парма на 15-о място в класирането при равенство в точките със 17-ия Каляри и още два отбора.