Камионът с боеприпаси, който вчера катастрофира на магистрала "Струма", е минавал транзитно през България. Това съобщи пред журналисти директорът на СДВР гл. комисар Любомир Николов.
"В момент, в който товарният автомобил е навлизал на кръговото на Банкя, е спукал две от гумите си. Това вероятно е причината за навлизането му в мантинелата. Засегната е част от резервоара, за кратко влекачът се е възпламенил".
Пожарът бързо е овладян, трасето е обезопасено и всичко, което се е разляло по пътя вече е изчистено, уточни Николов.
Вчера от Министерството на отбраната съобщиха за БНТ, че най-вероятно камионът е на товарна частна фирма и нямат отношение към него.
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)