Карим Бензема реализира две дузпи и пропусна една за успеха над Селта Виго

два гола винисиус върнаха реал мадрид победите
21:26, 02.04.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Реал Мадрид победи Селта Виго с 3:1 в мач от 30-ия кръг на Ла Лига. Карим Бензема откри резултата от дузпа, но Нолито изравни. Французинът пропусна дузпа, но пет минути по-късно удвои головата си сметка, отново от дузпа.

В 18-ата минута Нолито извърши нарушение в собственото си наказателно поле и "белият балет" получи дузпа. Карим Бензема даде аванс на тима си.

До почивката попадение на Тиаго Галярдо бе отменено след намесата на ВАР поради засада.

Домакините възобновиха равенството на стадион "Балаидос" след паузата. Нолито се разписа от непосредствена близост.

Както през първото полувреме възпитаниците на Карло Анчелоти получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Хейсон Мурийо извърши нарушението, а Матиас Дитуро спаси изпълнението на Карим Бензема. Арежентинецът е първият стараж, който спасява дузпа на нападателя след преминаването му в Реал Мадрид.

Не след дълго мадридисти получиха третата си дузпа в двубоя след фаул на Кевин Васкес. Карим Бензема поправи грешката си от преди минути и върна преднината на отбора си.

Реал Мадрид остава на върха в класирането с актив от 69 точки. Селта Виго е 11-и в подреждането 36 пункта.

Манчестър Юнайтед и Лестър поделиха точките на "Олд Трафорд"