Карлос Алкарас победи втори сърбин в Буенос Айрес

12:06, 18.02.2023
Карлос Алкарас

Карлос Алкарас победи Душан Лайович с 6:4, 6:2 в 1/4-финален мач на Откритото първенство по тенис на Аржентина в Буенос Айрес с награден фонд 626 595 долара.

Двамата тенисисти си размениха по два пробива и равенството се задържа до резултат 4:4 гейма в първата част. Вторият в световната ранглиста обаче наложи волята си и осъществи нов пробив, за да поведе в сетовете.

Втората част отново зазпочна с преднина от 3:0 гейма за испанеца. Също както и в първия сет, тинейджърът затвори сета с пробив, за да се поздрави с успеха. Срещата продължи 1 час и 34 минути.

Карлос Алкарас е лидер в схемата на турнира. Той започна надпреварата с успех над друг сърбин - Ласло Джере. Това е първи турнир за него през годината, след което се възстанови от мускулни травми на корема и на бедрото.

На полуфинал победителят от Откритото първенство на САЩ ще се изправи срещу сънародника си Бернабе Сапата Мирайес, който се наложи над представителя на домакините Франсиско Серундоло.

Бойко Борисов: България трябва да има редовно правителство след вота през април
296 часа след труса: Откриха двама оцелели в руините на Хатай