Карлос Сайнц даде най-добро време в последната тренировка преди Гран при на Бахрейн

Квалификацията за място в съботното състезание ще започне в 18:00 часа

Карлос Сайнц
16:52, 01.03.2024

Пилотът на Ферари Карлос Сайнц завърши с най-добро време в третата свободна тренировка на пистата "Сахир" преди съботното Гран при на Бахрейн, първи кръг от сезона във Формула 1.

Испанецът завъртя най-бърза обиколка за 1 минута и 30.824 секунди, като изпревари с 0.141 секунди сънародника си Фернандо Алонсо, който кара за Астън Мартин.

Трети остана световният шампион за последните три сезона Макс Ферстапен. Нидерландският пилот на Ред Бул показа прогрес спрямо шестите си места в първите две тренировки. Той остана на 0.238 секунди от Сайнс-младши.

Четвърти завърши другият пилот на Ферари - Шарл Льоклер (Монако), а пети остана британецът Ландо Норис с МакЛарън. И Льоклер, и Норис бяха с по-малко от три десети от секундата по-бавни от най-доброто време, което дава гаранции за напълно непредвидима квалификация.

Квалификацията за място в съботното състезание ще започне в 18:00 часа българско време.

Издирват млада жена от Варна
Националният тим на България по баскетбол за мъже запази 45-ото си място в световната ранглиста