Казийски бе най-резултатен за победата на Тренто над Равена

матей казийски отново стана капитан тренто
Снимка: ВК Тренто
22:22, 22.01.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Тренто победи Равена с 3:0 гейма (26:24, 25:21, 25:14) в мач от волейболната Серия А. Родният състезател Матей Казийски бе най-резултатен и отбеляза 17 точки.

В първия гейм в зала "БиЕлЕм Груп Арена" възпитаниците на Анджело Лоренцети поведоха с 3:0, но последваха 5 поредни точки за гостите. Равенството се запази до резултат 24:24, след което домакините поведоха в геймовете след две поредни точки.

Втората част бе продиктувана от успешна игра на гостите до 18:17. Трентинци стигнаха до обрат и увеличиха аванса си в геймовете. Заключителната трета част започна с пет безответни точки за домакините, което наклони везните в тяхна полза още в самото начало. Двуцифреният аванс беше факт при 18:8. След 25:14 победата заслужено отиде при Матей Казийски и неговите съотборници.

Тренто заема 3-ата позиция в класирането с актив от 11 победи и 4 загуби. Равена е последен без победа от 13 изиграни двубоя.