Казийски и Тренто отстъпиха в гостуването на Верона

Матей Казийски
Снимка: Sport PR Events Managment
08:57, 27.12.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Верона победи Тренто с 3:2 гейма (13:25, 29:31, 25:20, 25:10, 15:12) в мач от 14-ия кръг на волейболната Серия А1.

В отбора на победителите, воден от Радостин Стойчев, се подвизава и националът Аспарух Аспарухов, който бе резерва и записа една точка от блокада. Матей Казийски пък регистрира 15 точки, 3 от които дойдоха от сервис.

Първият гейм започна отлично за гостите, които контролираха играта и изградиха двуцифрена преднина от 23:13 преди крайното 25:13. Възпитаниците на Анжело Лорензети взеха и втората част след истинска битка, след като домакините изпуснаха 6 геймбола. В третия гейм равенството се задържа до резултат 14:14, но последваха 4 поредни точки за играчите на Радостин Стойчев, които намалиха пасива си. В четвъртата част домакините доминираха и поведоха с двуцифрен аванс при 19:9 и затвориха частта с 6 последователни точки, за да изпратят двубоя в тайбрек. В заключителния гейм равенството се запази до 9:9, но домакините стигнаха до пълен обрат след крайното 15:12.

Най-резултатен в сблъсъка бе Алесандро Микелето с 21 пункта.

Въпреки загубата Тренто заема 3-ата позиция в класирането с актив от 8 успеха и 4 поражения, но и с мач по-малко. Верона е 9-и с 5 победи и 8 загуби.