Кикбоксьорите Борислав Радулов и Калоян Трайков със Световни купи от Узбекистан

Снимка:
18:46, 28.09.2024
Чете се за: 02:37 мин.

Кикбоксьорите Борислав Радулов и Калоян Трайков спечелиха Световни купи от турнира в Ташкент, Узбекистан.

Световният шампион Радулов триумфира с титлите в двете категории, на които участва в стила пойнт файтинг при мъже до 57кг и до 63кг.

Фурор предизвика 18-годишният Калоян Трайков, който спечели три Световни купи, от които две бяха при юноши старша възраст в категории до 74кг и до 79кг.

Трайков участва и при мъжете в същите теглови категории, където стана носител на още една Световна купа в кат. до 74кг и взе сребърен медал при до 79 килограмовите, също стил пойнт файтинг. Среброто му можеше да е четвърто злато за него, но реферите не отчетоха на българина чист удар с крак в главата на противника от Австрия Ноел Залсбургер, което обръщаше резултата в полза Трайков и именно това го лиши от златото.

Общо пет златни медала спечелиха Радулов и Трайков в направление татами, на последната за тази година Световна купа в Ташкент (Узбекистан).

В направление ринг страната ни участва с двама кикбоксьори. Световният шампион по муай тай Али Юзеир спечели бронзов медал в стил К1, категория до 81 кг, след като на полуфинала отстъпи с 2:1 съдийски гласа на представителят на домакините Рахматион Хаджиев.
Александър Рибников регистрира загуба с 2:1 съдийски гласа от Азиз Максудов (Узбекистан) в първата си среща в стил лоу кик, категория до 71кг.

"Много добре организирана Световна купа. Впечатлен съм от гостоприемството и огромния брой участници в двете направления. За нас това беше последната част от подготовката преди Европейското първенство по кикбокс за мъже и жени през месец ноември в Атина (Гърция). Видяхме съперниците, направихме необходимите изводи и започваме последния етап от подготовката си", заяви след края на състезанието президента на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай (БККМТ) Галин Димов.

Ювентус се върна на върха във временното класиране на Серия А
21:10, 28.09.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Български тандем спечели бронзов медал на категория тройки на световното по спортна аеробика в Италия
20:53, 28.09.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Рилски спортист върна Суперкупата на България в своята витрина
20:50, 28.09.2024
Чете се за: 03:32 мин.
Гергана Павлова и Таня Иванова ще спорят за златото на турнир по бадминтон в Хърватия
Чете се за: 02:22 мин.
Арсенал се спаси от издънка срещу Лестър и се изравни с Манчестър Сити на върха във Висшата лига
19:17, 28.09.2024
Чете се за: 07:50 мин.
Крумовград победи Локомотив Пд и записа първи успех като гост от началото на сезона в Първа лига
19:02, 28.09.2024
Чете се за: 04:45 мин.
Владимир Зографски завърши на 24-то място в състезанието в Хинценбах от лятната Гран при верига по ски скок